Somon kasımpatı fidesi multiflora brangala chrysanthemum
Fiyat : 3,31 TL + KDV
Fiyat :
3,90 TL
İndirimli : 1,56 TL
:
Seçenekler :
1 mini fide9 cm saksıdaXXL fide
Adet :
Ürün stokta bulunmamaktadır.
Kategori : Krizantem fidesi
Stok Kodu : kasımpatı brangala C132-15
0,19 TL den başlayan taksitlerle!!

Koyu somon krizantem fidesi kasımpatı
çok yıllık, bodur bahçe krizantemi top şekil oluşturan ithal

chrysanthemum multiflora - brangala

sarkan çiçek fidesi
gönderilecek ürün fide fidan saksı boyları Maks. Boy: 40 cm
seçeneklerden seçiniz fide fidan kargo bilgileri Maks. En: 50 cm

Dünya'nın en kaliteli krizantem türlerini yetiştiren Brandkamp Almanya'dan ithal, bodur, multiflora krizantem varyeteleridir. Küresel formda gelişen bitki bahçe ve saksılarda üzeri tamamen çiçeklerle kaplı bir top şekli oluştururlar. Bahar ortasında yapılacak bir budama ile çiçek sayısı ve sürgün adedi kolaylıkla artırılır. Artık çiçeklerin geçmeye ve bahçenizi terk etmeye başladığı yaz sonundan sonbahar ayları boyunca çiçekleri ile bahçeye renk ve hareket katarlar. Donlara ve sıcaklara dayanıklı, çok kolay gelişip yetişen hastalık ve böceklere dayanıklı bu yeni krizantemleri bahçe ve saksılarınızdan eksik etmeyin. Göreceksiniz her geçen sezon bir yeni rengini daha eklemek isteyeceğiniz bahçenizde ki en favori bitkiniz olacaklar.

Krizantem çiçeği genel bilgi :

Anavatanı Asya olsa da Avrupa' dan Uzakdoğu' ya kadar farklı türdeki krizantemler yetiştirilmektedir. Krizantem ülkemizde kasımpatı olarak da bilinmektedir. Yüzlerce türleri olan krizantemin biçimlerine, büyüklüklerine, yalınkat ve katmerli oluşlarına göre gruplara ayırmışlardır.

Bahçe bitkisi olan krizantemi saksılarınızda rahatlıkla yetiştirebilirsiniz. Yetiştirmesi ve bakımı oldukça kolay bir bitkidir ve en çok tercih edilen bitkilerin başında gelmektedir. Sonbahar'da açmaya başlayan pembe, beyaz, kırmızı, beyaz, sarı, mor, turuncu gibi renk renk çiçeklere sahiptir. Çiçeğinizi Sonbahar başlamadan topraktan saksıya aldığınızda  aydınlık, korunaklı bir iç mekana alırsanız çiçeklenme dönemini uzatabilirsiniz. Temmuz ayına kadar sulamayı seyrek tutmanız gerekir Temmuz'dan sonra sulamayı arttırınız. Yaz aylarına yaklaştığınızda da budama yaparsanız krizantemin daha fazla dallanarak daha fazla çiçek açmasını sağlarsınız.

Krizantem -30 dereceye kadar dayanabilen bir kış bitkisidir. Kışın -15 derecenin altına düşen bölgelerde krizantemin toprağına kuru yaprak, saman, gübre, toprak karışımı yaptığınızda bitkiniz daha da dayanıklı olacaktır.

İşe doğru başlamanız ve kolayca yetiştirmeniz için Zenfide de satışta olan fideleri toprakla kavuşturmanız yeterli.

Dikim yeri : Yarı gölge, gölge

Önerilen: Çiçek tarhları, geniş saksılar, teras, balkon yetiştiriciliğine uygun

Toprak :  Kireçli olmayan bahçe toprağı

Büyüme hızı :   Hızlı

Çiçeklenme dönemi :  Sonbahar - Kış

Dona dayanıklılık : Donlara dayanıklı

İklim kuşağı :  5-10

Ömrü :  Çok yıllık

Dikim, bakım ve gübreleme :

Krizantem serin bölge bitkisi olduğu için yarı güneşli alanlara dikmeniz tavsiye edilir. Kışın -15 derecenin altına düşen bölgelerde toprağa kuru yaprak, saman ve gübre karıştırırsanız bitkinizi daha dayanıklı olur. Aşırı kireçli olmayan bahçe toprağını tercih eder hatta sürekli olarak eski çiftlik gübresi karışıtırırsanız o yılı çok iyi geçirir ve kaliteli çiçekler elde edersiniz. Temmuz ayına kadar sulamayı seyrek tutunuz daha sonra sulamayı arttırınız. Yaz aylarının başında budama yaparsanız daha fazla dallanır ve çiçek verir. Saksıda yetiştirmek istiyorsanız orta büyüklükte saksıları tercih ediniz.

faydalı bilgiler fide fidan saksı boyları fide fidan kargo bilgileri fide fidan dikimi
Ürünü Paylaş
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş FriendFeed'de Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Kapat
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.